„Aki bátornak érzi magát, az jöjjön" – katonai toborzónapon jártunk a Bálnában
Kadétokkal beszélgettünk a Magyar Honvédség toborzókampányának nyitónapján.
Kadétokkal beszélgettünk a Magyar Honvédség toborzókampányának nyitónapján.
A katasztrófavédelem adatai szerint a HUNOR tagjai 17 túlélőt, köztük három gyermeket mentettek ki a romok alól.
Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy gépe kisebb sérüléseket szenvedett, amikor egy tartálykocsival ütközött az ohioi Columbus repülőterén.
Kéthetente kap beszámolót az államfő Ruszin-Szendi Romulusz altábornagytól.
A magyar Gripenek fogták el azt a gépet Litvánia légterében, amelyen a hvg.hu fotósa, Veres Viktor ült. A magyar újságírókkal teli Airbust persze éppen azért küldték a magasba, hogy ezen a gépen demonstrálják, hogyan látják el a magyar légierő gépei a balti légvédelmi misszióban rájuk osztott feladatot. Nézze meg a gyakorlat során készített páratlan felvételeket!
Az altisztek avatásának alkalmából felszólaló Ruszin-Szendi Romulusz szerint az adminisztráció csökkentésével lehet elérni, hogy minél több kiképzett, bevethető, harcoló katonával valóban a régió meghatározó ereje legyen a Magyar Honvédség.
A Magyar Honvédség parancsnoka az ukrán-orosz válság kapcsán azt mondta, hogy ami Magyarországot illeti, a jelenlegi helyzetet a Magyar Honvédség képes kezelni, és egyelőre minden más eshetőségre csak cselekvési tervek léteznek.
A NATO akkor azt közölte, hogy nincs tudomásuk ilyen esetről, illetve egyetlen, a menekítésben részt vevő ország kormánya sem jelentett ilyesmit.
Ilyesmiről egyetlen ország kormánya sem jelentett a NATO-nak.
Éles lőszert nem használtak a magyar katonák a kabuli mentőakciónál, de “pattogtak a golyók körülöttük”, ám “nem elsőbálozók voltak”, nem viselte meg őket. Az egyhetes akció pontos költségét még nem tudni, de az biztos, hogy a hamarosan vesz még a hadsereg újabb két repülőgépet. A kimenekített 540 emberről részleteket nem lehet tudni, de átszűrte őket a titkosszolgálat.
Rendkívüli sajtótájékoztatót tartott a Magyar Honvédség parancsnoka és Benkő Tibor honvédelmi miniszter az afganisztáni mentési akció részleteiről. A magyar katonák 540 embert menekítettek ki.
Ruszin-Szendi Romuluszt altábornaggyá léptette elő Áder János.
Egy jogász, a katonai titkosszolgálat egyik embere, az ezred parancsnoka, a honvédség parancsnoka, legkésőbb június végén pedig a miniszter is tudhatott arról, hogy az ezred parancsnokhelyettesét szexuális visszaéléssel vádolja az egyik női beosztottja. Ennek ellenére csak azután kezdődött el látványosan a honvédségen belüli rendteremtés, hogy a HVG360 nyilvánosságra hozta az ügyet. A nő hónapokig küzdött azért, hogy olyan helyre kerüljön, ahol nem az alezredes a főnöke. A botrány kirobbanása után a honvédelmi miniszter azt nyilatkozta: a zaklatással vádolt alezredesen kívül azok szerepét is vizsgálni kell, akik, bár tudtak az ügyről, nem segítettek az érintett nőnek.
A honvédelmi miniszter és a Honvédség parancsnoka is megszólalt a zaklatással vádolt alezredes ügyében.
Az elmúlt 18 évben számtalan feladatot láttak el a magyar katonák, egy időben a kabuli repteret is üzemeltették.